Karpacz, ul. Turystyczna 4
          poniedziałek - niedziela 8:00-17:00

Kursy skiturowe realizowane są u nas przez Skitour School, którą budują najlepsi skiturowcy w Polsce. W Karkonoszach szefem wyszkolenia jest Piotr Kibor (zawodowy ratownik GOPR’u, przewodnik, aktywny zawodnik, członek komisji lawinowej) – jest to gwarancja najwyższej jakości szkolenia. Jakie są dostępne kursy i jak wyglądają?

Jednodniowe szkolenia skiturowe

Jest to idealna opcja dla osób, które chcą spróbować skituringu, ale nie są przekonane czy to sport dla nich. Podczas 4 godzinnego wyjścia instruktor przedstawi podstawy poruszania się na skiturach oraz zdobędziecie pierwszy karkonowski szczyt. Wisienką na torcie będzie zjazd w terenie nieprzygotowanym lub po stoku (w zależności od umiejętności uczestników).

Weekendowe szkolenia

Dwa dni chodzenia po 5-6 godzin. Są to kompleksowe szkolenia skiturowe, gdzie nauczycie się:
• poruszania się na skiturach
• podstaw sprzętowych
• podstaw lawinowe ABC – czyli obsługi sondy, łopaty i detektora
• podstaw jazdy poza terenem przygotowanym

Najczęściej pierwszy dzień to krótsza wycieczka, ale wypełniona po brzegi przystankami na szlifowania poszczególnych elementów technicznych czy lawinowych. Drugi dzień to esencja skituringu, czyli wycieczka na Śnieżkę.

Obóz skiturowy-lawinowy

Obóz w odróżnieniu od szkolenia weekendowego posiada w pakiecie:
• 2 x nocleg w schronisku
• 2 x śniadanie
• Koszulkę termiczną i książeczke Ortovox dotyczącą lawin w prezencie
• 2 x wykład – jeden dotyczący metod redukcji zagrożenia lawinowego, drugi dotyczący sprzętu lawinowego i skiturowego
• Nocne szkolenia lawinowe
Uczestnicząc w obozie nauczycie się nie tylko skiturowania, ale również odbędziecie pełnowartościowy kurs lawinowy, który w naszym odczuciu jest niezbędny w górach, gdzie występuje zagrożenie lawinowe.

Terminy szkoleń i zapisy znajdziecie na www.skitourschool.pl